Print this برگه

حرف دل مراقب و FAQ

حرف دل مراقب، ستونی برای پرسشهای مراقبین و پاسخهای دردآشنا

.

.

پیش گفتار:

مراقبت کردن از بیماران مبتلا به آلزایمر و سایر انواع دمانس کار طاقت فرسایی است.  قبول این مسئولیت سنگین، نمایانگر عشق و وفادرای شما به همسر، ولد، یا عزیز دیگری است که به  نوعی از این بیماری ها مبتلاست.   برایتان موفقیت و سلامت آرزو می کنم.

در طول بیماری، لحظات تلخ و شیرین بسیار است.  سعی کنید مشکلات را با شوخی و خنده برگزار کنید و بجای اضطراب و عصبانیت،  برای بیمار و خودتان انبساط  خاطربوجود آورید.  هدف خندیدن به اشتباهات گفتاری و رفتای بیمار و کوچک کردن وی نیست، بلکه هدف  کم کردن استرس و بالا بردن کیفیت زندگی هر دو شماست.

این قسمت وبسایت را به خاطرات تلخ و شیرین شما مراقبت کنندگان عزیز اختصاص داده ایم.  خواهشمندیم خاطرات کوتاه خودتان را برای استفاده سایر مراقبین درمنوی  «تماس با ما»  برای ما ارسال کنید. اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد بود. 

مشاوران متخصص دردآشنا ممکن است نسبت به خاطرات بیان شده،  به منظور آموزش و استفاده سایر کاربران، از نظر پزشکی یا سایر تخصص ها اظهار نظر کنند.

همچنین گزارشهای خبری کوتاه را در این قسمت وبسایت برای مراجعات آتی شما مراقبین عزیز نگهداری خواهیم کرد.

مطالب را برحسب موضوع دسته بندی کرده ایم.

برای شروع، یک ویدیوی گیرا و آموزنده را از خانم جوانی که پدرش به بیماری آلزایمر مبتلاست برایتان انتخاب کرده ام. ویدیو به زبان انگلیسی و زیرنویس فارسی است.  دیدن آنرا به همه شما توصیه می کنم.

http://www.aparat.com/v/GdzXc


 


Permanent link to this article: http://dardashna.ir/?page_id=1619

اخبار و اطلاعیه ها

سایر اخبار و اطلاعیه ها کانال تلگرام دردآشنا

مشاهده‌ی صفحه »

از زبان بیمار

می خواهم چند چیز را که آزارم میده براتون بگم:

مشاهده‌ی صفحه »

تغییرات رفتاری

چگونه با پرخاشگری و عصبانیت شوهرم کنار بیایم؟ مشکل پرسشهای تکراری چرا ازدواج بیماران مبتلا به دمانس فرونتو تمپورال FTD دچار دگرگونی شدید می شود؟ عادات عجیب شوهرم، ادرار کردن در فنجان سوال سهیلا در مورد بی اختیاری شبانه پدرش وسواس بیقراری و نداشتن برنامه  

مشاهده‌ی صفحه »

سایر بیمای ها

عفونت مجاری ادرار اثرات نا خواسته مصرف انتی بیوتیک

مشاهده‌ی صفحه »

سایر پرسش ها

مادر شوهرم به دمانس فرونتو تمپورال مبتلاست در مطب چشم پزشکی سخت ترین کار مراقبت چیست؟ مسایل حقوقی شرکت نرم افزاری پیش بینی آینده بیماری چه مدت طول می کشد؟ لاغر شده ام – پوستم چروک شده مشکلات بلع – خفگی سیر پیشرفت بیماری را به فرزندان بیمار بگوییم؟   آیا میتوان سرعت پیشرفت بیماری …

مشاهده‌ی صفحه »