«

»

Print this نوشته

پرسش و پاسخ ایمن سازی منزل

در این بخش پرسش و پاسخهای تالار گفتگوی مراقبین فرسایش مغز را گردآوری کرده ایم


.

 

#ایمن_سازی_منزل

سلام
ممنون از شما
متاسفانه مادر من در حال كم شدن صحبت كردنش با بقيه شده
بيشتر كلمه ها يادش رفته
ديگه تقريبا داره اقوام نزديكش رو فراموش ميكنه
و بدتر از همه بجاي حرف زدن با خودش ناله ميكنه
ولي خوشبختانه كارهاي خودش رو ميكنه
و از صبح كه بيدار ميشه بعد از خوردن صبحانه بيشتر روز تا نماز مغرب رو ميخوابه
من هفته اي ٢بار ميرم پيشش
پدرم و برادرم هم بعد از ظهر پيش مادرم هستن

]
… خانم متاسفم.
برداشت من از پست شما این است که مادر پیش از ظهرها تنها هستند. اگر این برداشت درست است هشدار می دهم که خطر استفاده نا مناسب از وسایل آشپزخانه و تولید مشکلات شاید جبران ناپذیر یک مرتبه ممکن است اتفاق بیفتد. خواهش می کنم سری مقالات وبسایت را در مورد ایمن کردن منزل مطالعه کنید مطمئن هستم نکاتی مطرح کرده ام که بعضی آنها برایتان مهم خواهد بود. آدرس اولین مقاله در این زمینه:
http://dardashna.ir/?p=661

در ضمن فکری برای تنهایی مادر در ساعات پیش از ظهر بکنید.


#ایمن_سازی_منزل

مادر من تا چندوقت پيش ضعيف شده بودن و خيلي بيحال بودن و همش ميخوابيدن كه تاثير قرص ها بود اما من خودم يكي دوتا از قرص هاشونو كم كردم و الان خيلي نميخوابن و بيحال نيستن،اما كلا همه رو فراموش كردن جز من و برادرام و پدرم حتي خواهرم ك خارج از كشوره و ما تصويري باهاش تماس ميگيريم رو نميشناسه،كارهاشون از درك خارج شده،مثلا يكبار بجاي چاي خشك،مرباي آلبالو ريختن توي قوري كه چاي دم كنن،بخاطر همين يكنفر بايد عين سايه كنارشون باشه كه كار خطرناكي انجام ندن كه كاري بس دشواره

مثل سایه دنبالشون بودن کاملا صحیح است. شما می خواهید استقلال مادر را به حد اکثر برسانید و ایشان را در کارهای منزل شریک کنید که احساس با ارزش بودن را در ایشان تقویت کنید. بسیار عالی است. در ضمن می دانید که افت قدرت قضاوت ایشان در بعضی اوقات می تواند حادثه آفرین شود. ایشان دفعه بعد ممکن است از مواد سفید کننده در شیر یا چای خود بریزند و خدای نا کرده کارشان به اورژانس برسد. من این نوع ماجرا را می دانم که برای بیماری اتفاق افتاده است.

شما هم خواهش می کنم سری مقالات وبسایت را در مورد ایمن کردن منزل مطالعه کنید مطمئن هستم نکاتی مطرح کرده ام که بعضی آنها برایتان مهم خواهد بود. آدرس اولین مقاله در این زمینه:
http://dardashna.ir/?p=661

 

Permanent link to this article: http://dardashna.ir/?p=3472